Co na podkrążone oczy i cienie pod oczami? Przegląd propozycji z naszej oferty

Co na cienie pod oczami zastosować? Przegląd kosmetyków i domowych metod

Cienie i sińcem pod oczami - jakie są przyczyny ich powstawania? Mogą one wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, budowy oka lub poważniejszych zaburzeń, np. na tle hormonalnym. Czy przebarwienia pod oczami da się zlikwidować lub zredukować? Przedstawiamy na to skuteczne sposoby oraz kosmetyki i akcesoria z naszej oferty, które w tym pomogą.

Cienie i sińce pod oczami - przyczyny ich powstawania

Zacznijmy od terminologii - potocznie mówi się o cieniach pod oczami lub sińcach pod oczami - są one używane wymiennie na nazwanie różnego rodzaju przebarwień pod dolną powieką. Przyczyną ich powstawania - najbardziej prozaiczną i oczywistą - jest niewyspanie lub zarwana noc. Inny, popularny powód to specyficzna budowa anatomiczna oka, która powoduje, że pojawiają się cienie i worki pod oczami. Niewłaściwa pielęgnacja delikatnej skóry pod oczami to kolejny czynnik. W wyniku starzenia się skóra wiotczeje i jest coraz cieńsza, co też - w konsekwencji - może spowodować, że pojawią się cienie lub sińce. 

Kolejne przyczyny to stres, który - poza cieniami i sińcami pod oczami - powoduje w naszym organizmie wiele innych szkód. Inne czynniki to odwodnienie lub niedożywienie (często sińce lub cienie pojawiają się u osób na restrykcyjnej diecie). Co jeszcze powoduje, że pojawia się ten problem? Palenie papierosów, picie alkoholu, a także nadmiar kawy i kofeiny. 

Cienie i sińce pod oczami - przyczyny zdrowotne 

Cienie i sińce pod oczami mogą pojawić się również z innych przyczyn - związanych z przeróżnymi chorobami i dolegliwościami. Jedną z nich jest alergia - może to być alergiczne zapalenie spojówek lub alergia pokarmowa, objawiająca się pojawianiem tzw. cieni alergicznych. Kolejnym powodem, przez który powstają cienie i sińce pod oczami, to zaburzenia hormonalne. Najczęściej jest to niedoczynność tarczycy - w tym wypadku, poza przebarwieniami pod oczami, pojawiają się również obrzęki. Cienie i sińce pod oczami to jeden z symptomów poważniejszych chorób: nerek, wątroby lub śledziony. Jest to również problem osób, które cierpią na anemię lub cukrzycę. 

Do maskowania cieni pod oczami

Korektor do twarzy i pod oczy
CHARLOTTE TILBURY MAGIC VANISH KOREKTOR DO TWARZY I POD OCZY Zobacz w sklepie
Pędzel do korektora
BOHO BEAUTY PETIT CONCEALER BRUSH PĘDZEL DO KOREKTORA 130V SZARY Zobacz w sklepie
Baza pod oczy
CATRICE LIQUID CAMUFLAGE UNDER EYE PRIMER BAZA POD OCZY Zobacz w sklepie

Co na cienie pod oczami? Przegląd kosmetyków i akcesoriów

Podstawa w walce z cieniami i przebarwieniami to krem pod oczy. Najlepiej przechowywać go w lodówce, chyba, że producent wyraźnie tego zabrania. Dzięki temu, że będzie zimny, jeszcze skuteczniej zmniejszy obrzęk i opuchliznę. Polecamy produkt Magic Eye Rescue Cream marki Charlotte Tilbury. Producent tego specyfiku obiecuje, że regularnie go stosując już po 8 tygodniach cienie i zmarszczki pod oczami zostaną zredukowane. 

Co jeszcze może się przydać? Baza pod oczy, którą nakłada się pod korektor. W naszej internetowej drogerii znajduje się kilka propozycji, np. Liquid Camuflage Under Eye Primer marki Catrice marki Catrice lub nawilżająca baza-krem pod oczy Hydrobase Under Eyes marki Paese marki Paese. 

Kolejny niezbędnik i odpowiedź na pytanie o to, co na cienie pod oczami zastosować, to korektor (np. korektor do twarzy See You Never Concealer marki Florence by Mills marki Florence by Mills lub korektor do twarzy i pod oczy Magic Vanish marki Charlotte Tilbury marki Charlotte Tilbury) i odpowiedni pędzelek (np. pędzel do korektora Petit Concealer Brush 130V marki Boho Beauty). O tym, jakie pędzle do makijażu wybrać do delikatnej skóry pod oczami, pisaliśmy już na naszym blogu. 

Co na cienie pod oczami - może domowe sposoby?

Poza kosmetykami i akcesoriami istnieją również sprytne, domowe sposoby, które pomogą zredukować cienie pod oczami. Podstawa to sen - tylko po odżywczych kilku godzinach drzemki nasza twarz będzie wypoczęta. Kolejny patent to dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry - nie tylko od zewnątrz, smarując się odpowiednimi kremami, ale również od wewnątrz. Zalecamy wyrobienie w sobie nawyku picia wody - skóra będzie bardziej promienna i nawilżona. Kolejny sposób to zimne okłady. Można skorzystać z kostek lodu, schłodzonych łyżeczek lub specjalnego kompresu żelowego, który po wyjęciu z lodówki nakłada się na twarz - zmniejsza to obrzęk i opuchliznę pod oczami. Na zmęczone oczy z sińcami pomocne są przestudzone torebki z ziołową herbatą (np. rumiankiem). Wystarczy położyć je na powieki na parę minut - ulga gwarantowana.