Zastanawiasz się nad tym, czym nakładać podkład? Przedstawiamy 3 na to sposoby: aplikację gąbeczką do makijażu, pędzlem lub palcami. Jakie są zalety każdego z tych rozwiązań? Do jakiego rodzaju podkładu te techniki nadają się najlepiej? Podpowiadamy.
Czym nakładać podkład? Gąbką do makijażu
Gąbki do makijażu to wielki hit, polecany przez blogerki i makijażystki. Dostępne są w wersji lateksowej lub bez lateksu. Oferujemy przeróżne kształty i kolory, najpopularniejsze modele to te w kształcie jajka. Taką gąbeczkę można użyć na sucho lub mokro - za pomocą drugiego sposobu na twarzy uzyskamy bardziej naturalny efekt. Kształt jajka sprawia, że zaostrzoną końcówką można zaaplikować kosmetyk w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach, a za pomocą podstawy jajka podkład zostanie równomiernie i bez smug nałożony na czoło, policzki, brodę i żuchwę.
Gąbeczka nie pochłania zbyt dużo kosmetyku, dzięki czemu fluid wystarcza na dłużej. Kolejne atuty? Beauty Blender jest hipoalergiczny, bezzapachowy, bezlateksowy (lateks jest substancją, która często uczula). Przy regularnym stosowaniu produkt może wystarczyć nawet na pół roku. Do czyszczenia i pielęgnacji “jajka” zalecamy stosowanie specjalnego mydełka Solid.
Czym nakładać podkład? Pędzlem
Pędzle to sposób aplikowania podkładu najchętniej wybierany przez profesjonalne makijażystki i wizażystki. Istnieje nawet teoria, która głosi, że osoba, która zacznie używać dobrego pędzla do nakładania fluidu, już nigdy nie wróci do aplikacji palcami lub gąbeczką. Jest kilka rodzajów i kształtów pędzli, którymi można nakładać podkład, do najpopularniejszych zaliczamy kabuki, flat top oraz duo fibre.
Najlepszy pędzel do podkładu jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, nie gubi włosia w trakcie czyszczenia i pielęgnacji, nie pochłania nadmiernej ilości kosmetyku. Przy pomocy takiego pędzla uzyskamy naturalny efekt, bez maski. W myśl idei cruelty free etycznym wyborem są pędzle wykonane z syntetycznego włosia.
Czym nakładać podkład? Palcami
Podkład o konsystencji fluidu lub musu najłatwiej i najszybciej aplikować palcami, również kremy typu BB i CC można nałożyć na twarz w ten sposób. Największe atuty tego rozwiązania? Pod wpływem ciepła palców podkład delikatnie się rozpuszcza, dzięki temu idealnie stapia się ze skórą. Największe zagrożenia? Są dwa. Pierwsze to nabranie zbyt dużej ilości kosmetyku - przez co jego niezużyte resztki się marnują. Drugie? Łączy się z pierwszym - można przesadzić z ilością nałożoną na twarz. Receptą na to jest starcie nadmiaru podkładu za pomocą zwykłej chusteczki higienicznej.
Przeciwnicy tej metody aplikacji podkreślają, że jest to niehigieniczne, na twarzy mogą pojawić się smugi, a kosmetyk nałożony zostanie nierównomiernie. Zwolennicy tej metody używają kontrargumentu, że przecież większość kosmetyków nakłada się palcami - kremy do twarzy, pod oczy, serum, balsamy do ciała i wiele innych.
Jak nakładać podkład?
Poza akcesoriami do aplikacji podkładu do twarzy równie ważne jest, jak nakładać ten kosmetyk. Bez względu na sposób aplikacji - gąbeczkę, pędzel czy palce - należy to robić umytymi, a najlepiej również zdezynfekowanymi rękami. Dodatkowo pędzle i gąbki regularnie czyścimy przeznaczonymi do tego celu preparatami. Skóra powinna być odpowiednio przygotowana: nawilżona, złuszczona i oczyszczona. Regularny peeling jest bardzo ważny, bo na skórze z widocznymi skórkami podkład jeszcze mocniej akcentuje niedoskonałości.
Przed położeniem podkładu warto użyć kremu przeznaczonego do konkretnego rodzaju skóry oraz bazy pod makijaż. Baza sprawia, że podkład prościej i szybciej się nakłada i nie pozostawia smug. Fluid najlepiej nakładać w świetle dziennym, nie zapominając o linii żuchwy i szyi. Zalecamy robić to skrupulatnie i bardzo dokładnie, szczególnie w miejscach, takich jak linia włosów, skrzydełka nosa czy skóra wokół ust. Omijamy okolice wokół oczu, bo skóra jest tam zbyt delikatna i cienka.