Sztuczne rzęsy - zarówno na pasku, jak i kępki - są idealne na wielkie wyjścia oraz inne, wyjątkowe okazje. Odpowiednio przyklejone pięknie otwierają oko i gwarantują spektakularny look. Jak przykleić, zdjąć i dbać o sztuczne rzęsy? Podpowiadamy.
Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Czym przykleić sztuczne rzęsy? Przede wszystkim warto postawić na produkt rekomendowany tylko i wyłącznie do tego celu - klej do rzęs. Do wyboru jest produkt w wersji bezbarwnej lub w kolorze (np. czarnym) - bezpieczniej sięgnąć po wersję transparentną, bo nie odznacza się na powiece. Sposoby klejenia sztucznych rzęs zależą przede wszystkim od ich rodzaju - inaczej przykleja się pojedyncze kępki, a inaczej paski rzęs. Wybrać można do nich ten sam klej.
Rzęsy na pasku przykleja się dopiero po wcześniejszym wytuszowaniu rzęs. Przy pomocy cienkiego pędzelka nakłada się klej na całą linię rzęs, pasek rzęs również macza się w kleju, a po paru sekundach przykleja do powieki. Z kolei kępki przykleja się - przy pomocy pęsety i kleju - do rzęs w naturalnym wydaniu, a dopiero potem całość tuszuje. Odrobinę kleju można wycisnąć na wierzch dłoni, a następnie wyjmować pęsetą pojedyncze kępki, moczyć je w kleju i przyklejać na linii naturalnych rzęs. Kępki najlepiej naklejać, zaczynając 5 milimetrów od zewnętrznego kącika oka.
Wyjątkową propozycja kleju do rzęs jest produkt marki Esqido. Czym ten klej wyróżnia się na tle konkurencji? Przede wszystkim tym, że z powodzeniem mogą go stosować nawet alergicy. Ten produkt ma wyjątkową, bezlateksową formułę i przezroczysty kolor, dzięki czemu nie odznacza się na linii rzęs. Jest bardzo delikatny dla oczu, nie podrażnia i nie uczula.
Jak dbać o sztuczne rzęsy?
Czy o makijaż, w którym użyte zostały sztuczne rzęsy, należy dbać w specjalny sposób? Oczywiście warto unikać dotykania ich lub szarpania, jednak odpowiednio przyklejone będą ozdobą każdego makijażu i bez względu na okoliczności powinny przetrwać w nienaruszonym stanie całą noc. Jedyne zalecenie, jakiego makijażyści radzą przestrzegać, to unikanie wilgoci. Istotne również, by tuż po przyklejeniu rzęs poczekać do całkowitego wyschnięcie kleju, a dopiero później dokończyć makijaż.
Raz założone sztuczne rzęsy niekoniecznie muszą trafić do kosza na śmieci - po zdjęciu wystarczy oczyścić je z pozostałości kleju, a następnie przechowywać w oryginalnym pudełku, w którym zostały zakupione aż do kolejnej okazji, kiedy chcemy je założyć.
Jak zdjąć sztuczne rzęsy?
Klej do sztucznych rzęs to produkt, który ma elastyczną, przypominającą gumę konsystencję, nie jest trudno odkleić go od skóry. Nie zalecamy mocno ciągnąć czy szarpać paska czy kępek. W razie problemów ze zdjęciem sztucznych rzęs przydać się może pęseta lub paznokieć - przy ich pomocy można bardzo delikatnie je zdjąć, zaczynając od zewnętrznego kącika oka.
Jeżeli na powiece pozostaną resztki kleju, to z pewnością poradzą sobie z nimi kosmetyki, takie jak olejek do demakijażu, oliwka czy dwufazowy płyn. Płatek kosmetyczny lub wacik nasączamy preparatem, a następnie delikatnie przecieramy powieki, ale bez mocnego tarcia ich powierzchni. Przyciskamy wacik do momentu aż klej całkowicie się rozpuści - może to zająć kilka-kilkanaście sekund. W sytuacji, gdy klej mocno trzyma, można również posmarować powiekę tłustym kremem lub wazeliną i poczekać, aż się rozpuści, a dopiero wtedy delikatnie zdjąć sztuczne rzęsy.
Jak czyścić sztuczne rzęsy?
Do pielęgnacji sztucznych rzęs można użyć zarówno przeznaczonych do tego specjalnych środków, jak również płynu micelarnego lub preparatów do demakijażu. Jak czyścić sztuczne rzęsy? Po zdjęciu pierwszy krok to wyczesanie rzęs, a następnie usunięcie z nich resztek kleju (np. przy pomocy pęsety). Krok drugi to użycie płatków nasączonych płynem do demakijażu - każdą kępkę lub pasek kładziemy na tak przygotowanym płatku, a następnie przykrywamy je drugim płatkiem nasączonym płynem. Po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach wyjmujemy rzęsy, a następnie je osuszamy i delikatnie wycieramy. Ostatni krok to schowanie sztucznych rzęs do pudełka, w którym zostały kupione.