Pojemniki na pędzle    

Pojemniki na pędzle służą do bezpiecznego przechowywania akcesoriów do makijażu. Propozycje z naszej oferty - poza funkcją ochronną - są również ozdobą każdej łazienki lub toaletki. Eleganckie pojemniki na pędzle zostały wykonane z trwałych materiałów w kolorze matowej czerni lub klasycznej bieli. 

Tuba na pędzle czy stojak na pędzle?

Który pojemnik na pędzle do makijażu wybrać: tubę na pędzle czy stojak na pędzle? Pełnią one taką samą funkcję, czyli służą do przechowywania pędzli do makijażu, więc wyboru dokonuje się przede wszystkim, biorąc pod uwagę, ile miejsca w kosmetyczce czy na toaletce mamy. Odrobinę mniej miejsca zajmuje tuba na pędzle, dlatego doskonale nadaje się do niewielkiej łazienki czy w podróży. 

Z kolei stojak na pędzle to doskonałe narzędzie, które pomoże zaprowadzić ład i porządek w kosmetycznych akcesoriach. Poza przechowywaniem, można w nim również suszyć pędzle - by włoski się nie odkształciły i po wysuszeniu wyglądały jak w dniu kupienia, warto zainwestować w stojak, w którym pędzle suszą się pionowo, czyli zgodnie z zaleceniami producentów tych akcesoriów. 

Wybierając pojemnik na pędzle do makijażu, warto sprawdzić szerokość otworów, by wszystkie akcesoria, również grube i pękate pędzle do pudru lub podkładu, się w nim zmieściły. Stojaki na pędzle i tuby na pędzle są wykonane z wysokiej jakości materiałów - trwałych i łatwych w czyszczeniu. Tuba do makijażu ma tę przewagę nad stojakiem, że jest zamykana, dlatego przyda się w podróży, bo zabezpiecza pędzle przed kurzem, brudem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Jest znacznie pojemniejsza niż stojak na pędzle - w tubie zmieści się nawet do 30 pędzli.