Korektor to niezbędnik w każdej kosmetyczce. Za pomocą tego specyfiku można zamaskować sińce pod oczami, przebarwienia, trądzik, widoczne naczynka i inne problemy skórne. Jakie są najpopularniejsze kolory korektorów i ich zastosowania?
Nakładanie korektora - jak to robić prawidłowo?
Korektor, wbrew obiegowym opiniom, nakłada się dopiero na podkład. Dzięki temu zużycie korektora jest mniejsze, a kosmetyk idealnie stapia się z pozostałymi. Najlepiej aplikować go przy pomocy palców, gąbeczek do makijażu lub specjalnych pędzli do podkładu i korektora.
Korektor najlepiej nałożyć na newralgiczne miejsca i poczekać minutę-dwie aż pod wpływem ciepła kosmetyk delikatnie się rozpuści. Następnie korektor delikatnie wklepujemy opuszkami palców (lub innym wymienionym powyżej sposobem).
Kolory korektorów i ich znaczenie
W makijażu każdy kolor ma znaczenie i specyficzne właściwości - odpowiedni odcień może ukryć to, co chcemy zamaskować lub wyeksponować to, co w sobie lubimy. Kosmetyk może rozświetlić zmęczoną i szarą skórę, zatuszować trądzik, wyeksponować kości policzkowe, skorygować kształt nosa lub innej części twarzy.
Nie inaczej jest w przypadku korektorów do twarzy. Najpopularniejsze barwy - cieliste, beżowe i zielone - są dobre dla początkujących osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z maskowaniem niedoskonałości makijażem. Kosmetykiem w takim kolorze możemy zatuszować drobne przebarwienia lub problemy skórne.
Inne kolory - żółty, fioletowy, pomarańczowy czy niebieski - to już wyższa szkoła wizażowej jazdy. Wymagają one odrobiny wiedzy i doświadczenia w zakresie makijażu. Po przeczytaniu naszego poradnikowego tekstu bez trudu poradzisz sobie z wszystkimi najpopularniejszymi kolorami korektorów.
Kolory korektorów i ich zastosowanie
Jakie zastosowanie mają korektory w kolorze zielonym, fioletowym, żółtym, niebieskim, różowym, pomarańczowym i białym?
-
Korektor zielony - idealnie maskuje zaczerwienienia. Często stosowany jest na skrzydełka nosa i brodę, również punktowo w miejscach, gdzie pojawiły się wypryski.
-
Korektor fioletowy - na siniaki i przebarwienia o żółtym odcieniu. Stosowany wszędzie tam, gdzie pojawiły się przebarwienia, również na potrzebującą rozjaśnienia i ożywienia zmęczoną skórę.
-
Korektor żółty - na cienie, sińce pod oczami i widoczne żyłki o fioletowym odcieniu, ma również działanie rozświetlające. Stosowany jest pod oczy, również na sińce pooperacyjne i pajączki.
-
Korektor niebieski - pomoże zamaskować nadmierną opaleniznę - naturalną lub uzyskaną przy pomocy samoopalacza.
-
Korektor różowy - tuszuje przebarwienia i cienie o szarym odcieniu. Nałożony na łuk brwiowy powiększa optycznie oczy.
-
Korektor pomarańczowy - doskonale radzi sobie z maskowaniem przebarwień, również cieni i siniaków w niebieskim odcieniu.
-
Korektor biały - służy do rozświetlenia zmęczonej skóry pod oczami. Można go również użyć w makijażu - w wewnętrznych kącikach oczu oraz w makijażu ust - nad łukiem Kupidyna.
Pamiętaj, że nawet najlepszy korektor renomowanej marki nie ukryje permanentnej bezsenności lub schorzeń, które powinny być leczone dermatologicznie, takie jak pękające naczynka czy zaawansowany trądzik. Niektóre problemy, które maskuje się korektorem, na przykład cienie pod oczami, są najczęściej dziedziczone. W takich sytuacjach użycie tego kosmetyku jest jedynym, rozsądnym rozwiązaniem. Zalecamy przede wszystkim dbać o siebie, swoje ciało i zdrowie, wysypiać się, pić dużo wody oraz nie zapominać o profilaktyce. Pozwoli to zminimalizować okazje, kiedy korektor będzie niezbędny.