PAULINA PASTUSZAK WORKBOOK CIENKA LINIA I KORONKA - WERSJA DRUKOWANA (PL)
Wersja drukowana:
- część teoretyczna w formie zeszytu A4 z miejscem na notatki
- laminowane karty A4 do ćwiczeń - wielokrotnego użytku
- całość spakowana w sztywną teczkę (kopertę)
Nie odkryję Ameryki pisząc, że z cienką linią mają problem wszyscy początkujący Styliści.
Cienka linia jest rzeczywiście arcytrudna do wypracowania - a niestety chcąc zająć się Nail Artem musimy ją opanować. Dlaczego? Bo bez niej nie uda się prawie żadne zdobienie. Ani One Stroke czy Zhostovo (obrys i łodyżki to przecież cienka linia), ani ikonki (kontury twarzy to znów ta nieszczęsna linia), ani zdobienia geometryczne czy typowo florystyczne.. tam wszędzie trzeba tę nieszczęsną kreskę zastosować. Im będzie subtelniejsza - tym lepiej, bo bardzo często jej celem jest nadanie tylko lekkiego kontrastu i podbicia trójwymiaru: nie powinna zatem od razu rzucać się w oczy.
Wiedząc, że to zagadnienie czasem spędza Wam sen z artystycznych powiek (no dobra, demonizuję!) postanowiłam nieco pomóc.. oddając w Wasze ręce mojego nowego workbooka - czyli po prostu zestaw ćwiczeniowy.
O co w nim chodzi? TO BARDZO PROSTE.
Na początku znajdziecie nieco teorii.
Omówiłam tam pokrótce takie zagadnienia jak:
Funkcje konturu
Ogólna charakterystyka pędzli
Wyszczególnienie rodzajów włosia
Możliwości wyboru produktów
Przygotowanie stanowiska pracy
Podstawowe zasady pracy pędzlem
Pielęgnacja pędzla po skończonej pracy
Później czas na praktykę!
Przygotowałam dla Was 110 wzorów. Są wśród nich: wzory geometryczne, abstrakcje, motyle, kwiaty, łapacze snów, kokardy, serduszka, koronki, piórka, ważka, ptaszek, skrzydła.. wybór jest DUŻY! Ułożyłam je według narastającego stopnia trudności. Zadaniem osoby ćwiczącej jest na początku powielać wyrysowany przeze mnie wzór, a później odmalować go na „pustym tipsie”. Jeśli coś Wam nie wyjdzie - nic nie szkodzi! Przecieracie „tipsa” (wodą albo cleanerem) i malujecie znowu. Jeśli malujecie bezpośrednio na papierze, wtedy sięgacie po kolejną kartkę. I znowu… aż do skutku!
A dlaczego taki workbook jest fajny?
Bo pomoże Wam popracować nad techniką.
Mam tutaj na myśli usystematyzowanie popularnych rodzajów zdobień i opanowanie ich kształtów. Wzory celowo malowane są w taki sposób, by mieszać z sobą linie cienkie, extra cienkie i umiarkowanie grube. Tylko wtedy uda Wam się idealnie zapanować nad pracą pędzelka gdy COŚ (czyli wzór) wymusi na Was konieczność stworzenia dokładnie takiej, a nie innej grubości linii.
Poza tym, ten workbook może służyć jako inspiracja.
Gdy nie masz pomysłu na stworzenie własnego wzoru, nie szukaj go na siłę: zmień tylko kolorystykę i kąt nachylenia linii użytych na którymś z podręcznikowych paznokci, a Twój wzór stanie się wyjątkowy!
Po trzecie, istotny jest też aspekt kompozycyjny.
Osoby stawiające pierwsze kroki w branży (lub też styliści kochający zagadnienia techniczne - niechętni zdobieniom) mają często problem z wykreowaniem wzoru. Nie wiedzą gdzie postawić płatek, gdzie dołożyć listek.. i generalnie gubią się w procesie twórczym. Ten samouczek pozwoli Wam wypracować proste schematy, które z łatwością przeniesiecie na paznokcie klientki. Takie jakby „kopiuj-wklej” :)
Po czwarte, te zdobienia są malowane ręcznie.
Nie po prostu wydrukowane z internetu. Dzięki temu dokładnie widzicie jak pracował pędzel i jak rozkładała się farba. W ten sposób łatwiej Wam będzie pracować.
Brak opini - możesz dodać pierwszą.